امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

اقتصاد مقاومتی تا زمان اصلاح بحث یارانه ها تحقق نمی یابد

کد خبر : 522
تعداد بازدید : 686 نمایش
تاریخ انتشار : ۵ مرداد ,۱۳۹۳
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که بحث یارانه ها اصلاح نشود اقتصاد مقاومتی تحقق نخواهد یافت.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی  درجمع تشکلهای اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با تاکید بر اینکه در سالهای گذشته به زیرساختهای کشاورزی توجهی نشده است، گفت: اقتصاد ما اقتصاد مقاومتی نیست و در۳۵ سال گذشته اقتصاد ما آسیب پذیر بوده است.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از عدم توجه کافی به زیرساختهای بخش کشاورزی افزود: نزدیک یکصد سال است که ما به نفت محتاج شده ایم، ولی باید هرچه در توان داریم، بکار ببندیم تا از وابستگی خود به نفت رهایی یابیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سپس از عملکرد قوه قضائیه در عدم برخورد با پرونده های مفاسد اقتصادی درکشور انتقاد کرد و گفت: مسئولان قوه قضائیه باید بجای برگزاری کنفرانسهای خبری، قاطعانه با پرونده های فساد درکشور برخورد کنند.
باقری بنابی گفت: در ۳۵ سال گذشته آنطور که شاید و باید قوه قضائیه بخوبی نتوانسته به پرونده های مسائل اقتصادی ورود پیداکند.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت سهام عدالت در کشور نیز بیان کرد: از زمانی که بحث سهام عدالت مطرح شد، مشکل داشتیم و مجلس دنبال این است که زیرساختهای سهام عدالت را آماده کند، در حالی که قبلاً این موضوع تنها در حد حرف باقی مانده بود.
حجت الاسلام باقری بنابی همچنین با بیان اینکه مخالف پرداخت یارانه نقدی به مردم هستم؛ تصریح کرد: دادن یارانه ها با این وضع به مردم خلاف است و نبایستی اینگونه به مردم یارانه داده شود و با این روش پرداخت یارانه غیر از بدبختی چیز دیگری عاید مردم نمی شود.
وی خطاب به دانشجویان اظهارکرد: اغفال نشوید و کلاه سرتان نرود و تا زمانی که نحوه پرداخت یارانه ها در کشور اصلاح نشود، بحث اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد.
نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی رقم بودجه عمرانی کشور در سال جاری را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ماهانه چهار هزار میلیارد تومان بابت یارانه ها به مردم پرداخت می شود و از طرفی شاهد وضع نامناسب جاده ها در کشور و استانها هستیم.
دراین نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز گفت: فضای رکودی که طی سالهای اخیر در دانشگاههای از نظر نشاط سیاسی حاکم بود، امروز در سایه دولت تدبیر و امید شاهد اظهارنظرهای دانشجویان و اساتید در فضای صمیمی و معتدل و پویا در دانشگاه هستیم.
احمد امیری بیان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز این رویکرد وجود دارد که در جهت تقویت تشکلهای دانشجویی قدم برداریم.
وی افزود: متأسفانه فعلاً دو تشکل در واحد بناب فعال هستند که از نظر ما مقدار آن کم است و این درحالی است که دانشجویان با افکار مختلف و متفاوت دنبال حضور و فعالیت در تشکلهای مختلف هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب بر آمادگی این دانشگاه برای تشکیل و آغاز فالیت های جدید تشکلهای دانشجویی تأکید کرد.