امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

بابک زنجانی اعدام شود، جعبه سیاه فساد چندهزارمیلیاردی از بین می‌رود(آخرین نطق در مجلس نهم)

کد خبر : 2252
تعداد بازدید : 730 نمایش
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ,۱۳۹۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه با اعدام بابک زنجانی، جعبه سیاه فساد چند هزار میلیاردی از بین می رود، تصریح کرد: لازم است با نگه داشتن جعبه سیاه دنبال مسببین واقعی این فساد چند هزار میلیاردی بود.
سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵

بابک زنجانی اعدام شود، جعبه سیاه فساد چندهزارمیلیاردی از بین می‌رود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ محمد باقری بناب در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۸ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از مردم ولایتمدار بناب برای اعتماد به وی جهت ۴ سال نمایندگی، با یادآوری نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان”  اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: اقتصاد مقاومتی با فساد محقق نخواهد شد؛ فساد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مانند موریانه در حال تخریب ستون های کشور هستند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضائیه هر کدام به گونه ای به فساد اقتصادی آلوده شده اند، تصریح کرد: لازم است دستگاه های نظارتی بدون حاشیه سازی و سیاسی کاری، در عمل ثابت کنند که می خواهند با فساد مبارزه کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ضمن هشدار به ریاست قوه قضائیه با بیان اینکه با اعدام بابک زنجانی، جعبه سیاه فساد چند هزار میلیاردی از بین می رود، تصریح کرد: لازم است با نگه داشتن جعبه سیاه دنبال مسببین واقعی این فساد چند هزار میلیاردی باشید.

وی با بیان اینکه ام الفساد در مسائل سیاسی نهفته که آن هم در شیوه انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا می باشد، گفت: اگر جلوی فساد در انتخابات ها گرفته نشود امکان مبارزه با فساد در جامعه نخواهیم داشت؛ البته راهکار رفع این مشکلات استانی و حزبی شدن انتخابات و نظام پارلمانی است که طبق فرمایشات مقام معضل رهبری می تواند در حل مشکل کمک شایانی کند.

باقری بناب با بیان اینکه انتخابات استانی و حزبی باید به یک مطالبه جدی و ملی تبدیل شود، ادامه داد: امید است در آینده نزدیک شاهد اصلاح قانون انتخابات باشیم.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم توجه به سرمایه گذاری داخلی و خارجی دانست و افزود: با توجه به اینکه هنوز در کشور دعوای حیدری و نعمتی وجود دارد و اصولگرایان دنبال تکفیر و حذف اطلاح طلبان هستند و اصلاح طلبان به دنبال تضعیف و تحقیر اصولگرایان هستند بنابراین به نظر می رسد تا مادامی که در کشور دشمنی های سیاسی به رقابت های سیاسی تنزل پیدا نکند امکان سرمایه گذاری داخلی و خارجی وجود نخواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با یادآوری جمله معروف امام ( ره ) که فرمودند “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند”، گفت: حل مشکلات اقتصادی کشور در درون کشور است و رفع آنها امکان ندارد مگر با هم افزایی دو جریان سیاسی کشور یعنی اصولگریان و اصلاح طلبان.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تشریح روند رسیدگی به طرح های عمرانی و زیربنایی حوزه انتخابیه خود، از وزیر نیرو در جهت تکمیل تصفیه خانه شهرستان بناب تشکر کرد و خطاب به ایشان گفت:  از آنجایی که مقدمات اجرایی کردن عملیات توسعه نیروگاه بناب به اتمام رسیده بنابراین بهتر است هر چه سریعتر نسبت به شروع احداث آن اقدام کنید.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی آمادگی احداث فرودگاه در شهرستان بناب را دارد، در همین زمینه به وزیر راه تذکر داد و  خواستار هر چه سریعتر صدور مجوزهای لازم شد.

باقری بناب در تذکری به وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: اعتبار ساخت کمربندی شهرستان بناب در بودجه ۹۴ پیش بینی شده بود که متاسفانه مسئولان وزارت راه و شهرسازی در اختصاص آن تعلل کردند لازم است هر چه سریعتر نسبت به اجرایی کردن آن اقدام نمایند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، خواستار تعیین تکلیف بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی شهرستان بناب شد و گفت: از آنجایی که مجوزهای لازم برای ساخت این بیمارستان صادر شده بنابراین از وزیر محترم بهداشت تقاضا دارم هر چه سریعتر عملیات عمرانی آن را آغاز کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری اینکه تملک اراضی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بناب شروع شده است، افزود: لازم است دستگاه های ذی ربط دولتی هر چه سریعتر نسبت به واگذاری اراضی اقدام نمایند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، خواستار تبدیل روستاهای قره چپق وخوشه مهر به شهر از سوی وزارت کشور شد و گفت:  از وزارت کشور تقاضا دارم هر چه سریعتر نسبت به اعلام تبدیل این روستاها به شهر اقدام کند و بیش از این مردم این دو روستا را در انتظار نگذارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،  با بیان اینکه مطالعات برقی کردن قطار حومه ای و ایستگاه راه آهن بناب به اتمام رسیده است، ادامه داد: تقاضا دارم وزیر محترم راه و شهرسازی نسبت به شروع و احداث ایستگاه اقدامات لازم را اتخاذ نماید؛ امید است شهرستان بناب با تلاش جدی مسئولان این وزارت خانه هر چه سریعتر از نعمت راه آهن برخوردار شود./

برچسب ها :