امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

باقری بنابی خبرداد: طرح ۷بندی مجلس برای اصلاح قانون بانکداری اسلامی

کد خبر : 946
تعداد بازدید : 677 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ,۱۳۹۳

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام این خبر که مجلس طرحی را در هفت بند برای اصلاح قانون بانکداری اسلامی و حل مشکلات بانکی تهیه کرده است، ‌گفت: بر اساس این طرح بانکها باید طی دو الی سه سال بنگاههای خود را حذف کنند.
محمد باقری بنابی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بانکداری که در کشوراجرامی شود با بانکداری بدون ربا فاصله دارد، گفت: در برخی موارد بانکها به سمت عقد قراردادهای ربوی می روند و مشکلاتی را برای اقتصاد و تولید ایجاد می کنند.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانکها باید تابع مصوبات شورای پول و اعتبار باشند،‌ گفت: هربانک برای خود شورای پول و اعتبار تشکیل داده وبا مشی خود حرکت می کند.
وی با اشاره به اینکه برای کارهای زیربنایی و تولید هیچ وقت سرمایه گذاری نکردند،افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس پی گیر اجرای درست قانون بانکداری اسلامی است اما بانکها راه فرار زیادی برای خود پیش بینی کرده و دنبال سود بیشتر هستند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه همه اهرمهای نظارتی در اختیاربانک مرکزی است، گفت: رییس کل بانک مرکزی مشکلات بانکها را می داند از این رو برای حل معضل نرخ سودبانکی باید اقدام کند.
باقری بنابی با بیان اینکه مهمترین مشکل اقتصاد کشور نرخ سودبانکی است، افزود:‌ رییس جمهور برای حل معضل اقتصاد باید مشکلات سیستم بانکی را حل کند.
نماینده مردم بناب در مجلس با اعلام این خبر که مجلس طرحی را در هفت بند برای اصلاح قانون بانکداری اسلامی و حل مشکلات بانکی تهیه کرده است، ‌گفت: بر اساس این طرح بانکها باید طی دو الی سه سال بنگاههای خود را حذف کنند.
وی با تاکید بر اینکه حل مشکل بانکی باید به نحوی باشد که هم بانکها اقتصادی شوند و هم بتوانند سرپا بایستند،‌ افزود: بهتر است کارگروه مستقلی زیر نظر رییس جمهور تشکیل شود و درباره نرخ سودبانکی و بنگاهداری بانکها تصمیم گیری کند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه رییس جمهور باید آستین ها را بالا بزند،‌ درباره پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تسهیلات بانکی به بنگاهها و شرکتهای بانکها،‌گفت:‌ فکر می کنم رقم بالاتر از این عددهایی باشد که اعلام شده است./

برچسب ها :