امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

برقراری عدالت اجتماعی از نیازهای اصلی جامعه است+گزارش تصویری حضور وزیر ارشاد

کد خبر : 1963
تعداد بازدید : 617 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ,۱۳۹۴

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی الهام گرفته از پیام غدیر است، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی باید در بحث عدالت پیشتاز باشد ولی با این حال در زمینه عدالت اجتماعی مشکل داریم.

IMG_1266 IMG_1404 IMG_1257 IMG_1317 IMG_1318

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب با بیان اینکه اجرای عدالت باید مطالبه جدی مردم از مسئولان باشد، گفت: ما نامحرم نداریم و باید با مردم بطور شفاف سخن گفت.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی ، برخوردار نبودن مساوی گروه ها از امکانات موجود را از دلایل تحقق نیافتن عدالت اجتماعی در جامعه دانست و افزود: ما در بحث عزل و نصب های مسوولان مشکل جدی داریم و باید عدالت اجتماعی را در این نوع کارهای سیاسی لحاظ کنیم.
حجت الاسلام باقری بنابی همچنین توزیع ناعادلانه ثروت در استان ها را یکی دیگر از مشکلات عدم تحقق عدالت اجتماعی برشمرد و خواستار رفع تبعیض در این زمینه شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی دیگر از مشکلات کشور را عدم نظارت و کنترل و بررسی عملکرد مؤسسات بانکی اعلام کرد و گفت: بخاطر نبود نظارت و کنترل ، مؤسسات بانکی بصورت افسار گسیخته در حال افزایش بوده و دولت نیز در نحوه برخورد با آنها درمانده است، با وجود اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس هر هفته با تشکیل منظم جلسات عملکرد این موسسات حتی موسسات دارای مجوز را رصد می کند.
وی همچنین با اشاره به رعایت اخلاق انتخاباتی ، خاطرنشان کرد: اگر اخلاق در انتخابات رعایت نشود، نخبگان حاضر به حضور در صحنه انتخابات نخواهند شد لذا باید تلاش کنیم که اخلاق انتخاباتی در جامعه حاکم باشد.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در رقابت های سیاسی نیز مشکلات زیادی داریم و بخاطر منافع گروهی، تمام مصالح گروه های دیگر را نادیده می گیریم و متأسفانه شاهد از بین رفتن انتقاد سازنده در جامعه بوده و نقد سازنده در کشور جای خود را به تخریب داده است.
باقری بنابی افزود: در واقع تخریب، تهمت و سیاه نمایی جای انتقاد سازنده را در کشور گرفته است.
حجت الاسلام باقری بنابی با اشاره به کمبود فضای مطالعه در شهرستان بناب اضافه کرد: در برخی از فضاهای مطالعه شاهد حضور ۷۰ نفر برای مطالعه در یک فضای ۶۰ نفری هستیم که مناسب نیست بر این اساس حداقل ۵ قرائت خانه در کنار مساجد ما از نیازهای اساسی شهرستان است.
وی همچنین خواستار تاسیس و راه اندازی دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ‘ایرنا ‘ در شهرستان بناب شد و آمادگی خود را برای این کار اعلام کرد.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تسلیت جان باختن جمعی از زایران بیت الله الحرام کشورمان در حادثه منا گفت: حادثه منا در تاریخ ماندگار شد.
حجت الاسلام محمد باقری بنابی اظهارکرد: ما نمی گوییم حادثه منا عمدی بوده ولی این اتفاقات رسوایی بزرگی را برای عربستان رقم زد و باعث شد جامعه بین المللی رفته رفته از خواب بیدار شود.
بر اساس گزارش ایرنا در پایان مراسم به چهار نفر از برگزیدگان بخش فارسی و چهار نفر از برگزیدگان شعر ترکی و نیز یک نفر در بخش ویژه که موفق به ترجمه منظوم خطبه غدیر شده بود لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد.
در پانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب ۵۰۰ اثر شعر از ۲۶ استان کشور به دبیرخانه جشنواره واصل شده بود.