امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

برگزاری اولین همایش دانشجویان بنابی

کد خبر : 182
تعداد بازدید : 1,196 نمایش
تاریخ انتشار : ۳ مرداد ,۱۳۹۳
اولین همایش دانشجویان بنابی داخل و خارج کشور با همت دانشگاه بناب و دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور واحد بناب برگزار گردید.

منبع خبر: سایت بناب نیوز

اولین همایش دانشجویان بنابی داخل و خارج کشور با همت دانشگاه بناب و دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور واحد بناب برگزار گردید.
به گزارش بناب نیوز ، مسجد فاطمیه مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی بناب قبل از ظهر جمعه میزبان همایشی بود که دانشجویان داخل و خارج بنابی را گرد هم آورده بود تا هدف شناسایی و بسترسازی از ظرفیت های علمی و فرهنگی شهرستان را دنبال کند.

این همایش علی رغم این که قرار بود ساعت ۹ صبح آغاز گردد با ۴۵ دقیقه تاخیر و با پخش سرود ملی و قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید و بعد از پخش کلیپ شهدای هسته ای دکتر امیری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و دبیر این همایش ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان و دانشجویان ، بناب را کوچکترین شهرستان استان با بزرگترین دانشگاه ها توصیف کرده و عنوان کردند که ۱۶% از جمعیت بناب را دانشجویان تشکیل می دهند و هم اکنون دانشگاه آزاد بناب در بیش از ۷۵ رشته و دانشگاه بناب در بیش از ۲۰ رشته و دانشگاه پیام نور در ۲۴ رشته در مقاطع مختلف میزبان صدها استاد و هزاران دانشجو است.

بعد از سخنان دبیر همایش و پخش کلیپ دانشگاه بناب نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با تقسیم بندی علم به “علم شنیداری” و “علم فطری” تاکید کردند که ناملایمات امروز جهان حاصل از همان علم شنیداری است که از فطرت انسانی فاصله گرفته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به توسعه فیزیکی دانشگاه های بناب در سال های اخیر تاکید کرد که امروز باید دانشگاه های ما در کیفیت بخشی همت کرده و در توسعه مقاطع تحصیلات تکمیلی تلاش کنند.

حجه الاسلام باقری بنابی در ادامه به مسئولین دانشگاه های بناب توصیه کردند که از پایان نامه های دانشجویان با موضوع مشکلات شهرستان بناب حمایت کرده و دانشجویان و نخبگان هم انتقادات خود از مسئولین را به صورت مکتوب یا با کمک وسایل ارتباطی به مسئولین ارشد شهرستان انتقال دهند.
در ادامه مراسم نیز دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجلس در سخنانی با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان در گذشته و پیشرفت های علمی اخیر آن را لازمه تحقق چشم انداز ۱۴۰۴ دانسته و عنوان کردند که علی رغم پیشرفت های حاصله راه درازی برای رسیدن به سطح اول علمی در منطقه خواهیم داشت.

نماینده زاهدان با اشاره به اینکه توسعه دانشگاه ها با نبود اشتغال برای جوانان منافاتی ندارد تاکید کردند که تولید علم در ایران باید کاربردی تر شود.
در ادامه مراسم هم به مناسبت آغاز دهه کرامت مولودی خوانی توسط روح الله آهنگری برگزار گردید و چهار نفر از دانشجویان به نمایندگی از بقیه دانشجویان به بیان دیدگاه های خود پرداختند که آقایان تشنه دل و نجد گرامی به نمایندگی از دانشجویان دکترا ، آقای حسینی فرد به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد و خانم داداشی به نمایندگی از دانشجویان کارشناسی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

حسن ختام برنامه هم مراسم تجلیل از رتبه های زیر هزار سال ۹۱ و ۹۲ کنکور سراسری بود که طی آن تندیس ، لوح های تقدیر و جوایزی به ۳۷ نفر از دانشجویان جدیدالورود توسط مسئولین حاضر در جلسه اهدا شد.