امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

تبدیل «اقتصاد مقاومتی» به عنوان مطالبه عمومی دانشگاهیان

کد خبر : 469
تعداد بازدید : 846 نمایش
تاریخ انتشار : ۵ مرداد ,۱۳۹۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تأکید بر تبدیل اقتصاد مقاومتی به عنوان مطالبه عمومی دانشگاهیان گفت: دانشگاهیان ‌در بحث اقتصاد مقاومتی پیشتاز باشند‌.

 

 

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد
تبدیل «اقتصاد مقاومتی» به عنوان مطالبه عمومی دانشگاهیان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تأکید بر تبدیل اقتصاد مقاومتی به عنوان مطالبه عمومی دانشگاهیان گفت: دانشگاهیان ‌در بحث اقتصاد مقاومتی پیشتاز باشند‌.

حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی شامگاه امروز در نشست هیئت رئیسه و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از جانب مقام معظم رهبری اظهار کرد: تنها راه نجات کشور اهتمام جدی به اقتصاد مقاومتی است و این محقق نمی‌شود مگر با نیروی متخصص.

وی همچنین اظهار کرد: اگر بخواهیم برای دنیا الگو باشیم، باید به موضوع صادرات توجه کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سپس با اشاره به وظیفه خطیر دانشگاهیان و فرهیختگان در تحقق اقتصاد مقاومتی، از دانشگاهیان شهرستان خواست در بحث اقتصاد مقاومتی پیشتاز باشند و ضمن پیگیری موضوع برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام بردارند.

باقری‌بنابی ضمن تأکید بر تبدیل اقتصاد مقاومتی به عنوان مطالبه عمومی دانشگاهیان خاطرنشان کرد: کمیته‌هایی در برخی دانشگاه‌ها شکل گرفته که امیدواریم نه در شعار بلکه در عمل وارد گود شوند و دانشگاهیان بناب نیز با ارائه ایده‌های خود برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب گام بردارند.

موضوع انرژی هسته‌ای بخش دیگر اظهارات نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی بود، کوتاه آمدن در بحث انرژی هسته‌ای اصلاً امکانپذیر نیست و هیچ عقب‌گردی در آن نداریم.

وی در عین حال گفت: کشوری که می‌خواهد توسعه یابد، باید به انرژی هسته‌ای دست یابد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه احتمالاً رویکرد و سلایق این دولت با دولت قبلی متفاوت باشد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری کلیات موضوع را زیر نظر دارند و مسائل طرح شده در برخی رسانه‌ها گاهاً براساس منافع گروهی و سیاسی است. نقد باید باشد ولی نباید به خط قرمزهای منافع ملی ضربه وارد شود.

وی افزود: دستیابی به انرژی هسته‌ای جزو هویت ماست و هرگز از آن کوتاه نخواهیم آمد.

‌باقری بنابی ضمن رد مجدد دخالت خود در مسائل داخلی دانشگاه‌ها گفت: کار من در دانشگاه‌ها فقط حمایتی، هدایتی و نظارت است و به هیچ عنوان در مسائل داخلی دانشگاه‌ها دخالت نمی‌کنم و در شأن بنده نیست که دخالت کنم.