امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

تسهیلات به تولید با استفاده از بانک های خارجی

کد خبر : 1393
تعداد بازدید : 489 نمایش
تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ,۱۳۹۴

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم ایجاد شرایط لازم برای خروج از رکود اقتصادی در کشور گفت: استفاده از ظرفیت بانک های خارجی می تواند رقابت در حوزه بانکداری را بیشتر و زمینه ارائه تسهیلات به بخش تولید را فراهم کند.

محمد باقری بنابی درگفت و گو با خانه ملت،درباره راهکارهای خروج از رکود، افزود: خروج از رکود با استفاده از راهکارهای اقتصادی عملیاتی می شود و مسئولان باید در این راستا برنامه ریزی و اقدام کنند.

نماینده مردم بناب درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بانک های خصوصی و دولتی و ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان یک راهکار برای خروج از رکود است،البته برای انجام این مهم باید فضای رقابتی دربین بانک ها ایجاد شود.

استفاده از ظرفیت بانک های خارجی در ایجاد فضای رقابتی موثر است

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: استفاده از ظرفیت بانک های خارجی می تواند در ایجاد فضای رقابتی موثر باشد و وزارت اقتصاد و بانک مرکزی باید شرایط این کار را فراهم کند.

باقری بناب افزود: استفاده از ظرفیت بانک های خارجی باعث می شود تولیدکنندگان بتوانند از تسهیلات آنها در جهت تامین نقدینگی استفاده کنند.

بانک های ایرانی مستقر در خارج از کشور توانایی رقابت با بانک های خارجی را ندارند

وی درباره نحوه فعالیت شعب بانکی ایرانی در خارج از کشور،گفت: باید پذیرفت شعب بانکی ایرانی مستقر در خارج از کشور توانایی رقابت با بانک های خارجی را ندارند و تنها به ارائه خدمات بانکی محدود مشغول هستند.

باقری بنابی درباره  حضور خارجی ها در بورس نیز،گفت: اینکه بتوانیم از سرمایه گذاران خارجی در بورس استفاده کنیم ؛مطلوب است اما انجام این مهم نیاز به شرایطی دارد که باید فراهم شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید مسئولان اقتصادی از رفتارهای نامناسبی که مانع از جذب سرمایه گذاران بزرگ در اقتصاد کشور شده، جلوگیری کنند.