امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

تکریم مقام معلم واقعی باشد (سخنرانی مجلس-بخش دوم)

کد خبر : 1546
تعداد بازدید : 963 نمایش
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ,۱۳۹۴

حاج شیخ رضا باقری بناب نماینده ی مردم شریف شهرستان بناب در مجلس شورای اسلامی در بخش دوم سخنان خود در نطق میان دستور روز چهارشنبه ۲۳ اردی بهشت با بزرگداشت مقام معلم ادامه داد:

105208_orig

هفته معلم را پشت سر گذاشتیم تا از نقش و مقام معلم بگوییم، اما در عمل شاهد کمترین توجه به این قشر فرهیخته و زحمتکش هستیم. مگر این قشر معظم چیزی جز تکریم و عدالت از مسئولان می‌خواهند که بخواهیم آن را هم دریغ کنیم!!

امروز نیازمند یک عزم عمومی برای اجرای قانون یکسان‌سازی حقوق و اصلاحات اساسی در ساختار وزارتخانه عریض و طویل آموزش و پرورش به ویژه در حوزه ارزیابی آن‌ها هستیم، تا دیگر شاهد تضییع حقوق معلمان نباشیم، البته نبود یک تشکل صنفی منسجم در نرسیدن صدای معلمان به گوش مسئولان بسیار موثر است. امیدوارم در روزگار نه چندان دور شاهد یک یا چند تشکل منسجم در وزارت آموزش و پرورش باشیم تا راه برای احقاق حقوق این قشر فرهیخته هموار گردد.

متاسفانه در بخش درمان فرهنگیان مشکلات عدیده‌ای وجود دارد که در این بین ماجرای بیمه طلایی قصه‌ پرغصه‌ای است که تنها کسی که از مشکلات آن نگفت خواجه حافظ شیراز بود!!!

نماینده مرم بناب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آخرین مطلب در این‌باره اینکه فرهنگیان عزیز به جد از مسئولان می‌خواهند درخصوص مطالبات و افزایش حقوق این قشر عزیز مصاحبه، سخنرانی و اظهارنظر نکنند و مانند دیگر دستگاه‌های دولتی این مطالب را در سکوت بگذرانند، زیرا این جار و جنجال با مقام والای معلمان منافات دارد.

105210_orig