امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب مظلوم واقع شده است

کد خبر : 190
تعداد بازدید : 1,165 نمایش
تاریخ انتشار : ۳ مرداد ,۱۳۹۳
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: طی چهار سال اخیر حق و حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب ضایع شده و در یک جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب مظلوم واقع شده است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب مظلوم واقع شده است

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: طی چهار سال اخیر حق و حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب ضایع شده و در یک جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب مظلوم واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام محمد باقری‌بنابی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تعدیل ۳۰۰ نفر نیروی مازاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب اظهارکرد: خانواده‌های زیادی در این خصوص آزار و اذیت شدند و مسئولان سابق این دانشگاه باید پاسخگوی آن باشند.

تعدیل ۳۰۰ نیرو در دانشگاه آزاد بناب

وی با بیان اینکه درسطح کشور هیچ دانشگاه و یا مجموعه دیگری نداریم که به اندازه ۳۰۰ نفر نیروی مازاد داشته باشد؛ افزود: از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی کشور تقاضا دارم با اعزام اکیپ ویژه وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را در چهارسال گذشته مورد بررسی دقیق قراردهند و از نزدیک ببینند که چه ضررهایی متوجه این دانشگاه شده است!

نایب رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با اعلام آمادگی برای جذب قسمتی از نیروهای تعدیل شده در بخش‌های خصوصی تأکید کرد از وضعی که بر سر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب آمده، بنده نیز ناراحتم و هزینه‌های سنگینی را در چهار، پنچ سال گذشته تحمیل این واحد دانشگاهی کرده‌اند.

باقری بنابی همچنین با بیان اینکه بیش از ۸۰ میلیارد ریال پول بیت‌المال صرف پرداخت حقوق ۳۰۰ نفر نیروی مازاد در واحد بناب شده است، تصریح کرد: مسئولان وقت این دانشگاه باید پاسخگوی وضعیت پیش آمده باشند.

تعطیل کردن پژوهش در دانشگاه برای تامین حقوق

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اعلام اینکه با تعطیل کردن پژوهش اعتبارات این بخش را صرف نیروهای مازاد کردند؛ گفت: باید رسانه‌ها نیز در این زمینه روشنگری کنند و مقصر اصلی را شناسایی و معرف کنند.

وی خواستار اعزام اکیپ ویژه از سوی مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای بررسی تخلفات صورت گرفته در دوره گذشته واحد بناب شد.

آمادگی مناظره با دانشگاه آزاد

باقری بنابی همچنین از آمادگی خود برای انجام مناظره درخصوص مسائل مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب شد.

نماینده مردم بناب درمجلس ضمن اعلام حمایت از مسئولان فعلی واحد بناب گفت: مسئولان واحد بناب در یک سال گذشته کار بزرگی انجام دادند و باید به آنها مدال نیز داد.

شهرستان ۱۳۰ هزار نفری بناب در ۱۲۰ کیلومتری جنوب مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و دارای یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه است که در فضایی بزرگ و مناسب احداث شده است.