امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

در خصوص سفرهای استانی تجدیدنظر اساسی صورت گیرد

کد خبر : 1604
تعداد بازدید : 519 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ,۱۳۹۴

حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی در شورای اداری شهرستان بناب که با حضور حجت الاسلام پور محمدی برگزار شد با بیان اینکه سفرهای استانی باعث رشد و توسعه استان‌ها خواهد شد، اظهار کرد: باید در خصوص انجام این سفرها تجدیدنظر اساسی صورت گیرد و این جزو مطالبات مردم است.

وی افزود: همانطور که در زمان دولت‌های قبلی نیز این اتفاق صورت گرفته و رؤسای جمهور با حضور در شهرستان‌ها از نزدیک با مردم دیدار و گفت‌وگو می‌کردند، انتظار می‌رود آقای روحانی نیز همچنان این سیاست را ادامه دهند.

IMG_8766

نماینده مردم بناب در مجلس یادآور شد: انتظار دیدار با ایثارگران به ویژه دانشگاهیان و تولیدکنندگان در سطح استان با رئیس‌جمهور وجود داشت که متأسفانه این اتفاق صورت نگرفت و تولیدکنندگان ما با مشکلات عدیده‌ای دست به گریبان هستند که امیدواریم در سفرهای آتی این بخش در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیدار با علمای مناطق، ایثارگران، نخبگان و دانشگاهیان از بخش‌های خالی این سفر بود؛ تجدیدنظر رئیس جمهور در این بخش را نیز خواستار شد.

حجت‌الاسلام باقری بنابی با انتقاد از عدم رعایت عدالت در استخدام‌های دولتی و عدم رعایت ضوابط افزود: در استخدام‌های دولتی اکثراً با مشکل مواجه هستیم و در مجلس نیز پیگیر شدیم چرا که استخدام‌های دولتی مشکل‌ساز شده است.

وی تصریح کرد: البته تا حدودی در این دولت این موضوع جمع و جور شده است، ولی مردم از این موضوع گلایه‌مند هستند و یکی از مطالبات جدی مردم است.

این نماینده خانه ملت با انتقاد از روند انجام برخی مراحل امور گزینشی در کشور اظهار کرد: بنده گزینش را قبول دارم ولی در شهرستان‌های کوچک این مشکل وجود دارد و گاهاً با پرونده سازی‌هایی که برای افراد صورت می‌گیرد، آنها را بیچاره می‌کند و عملاً موجب ضایع شدن حق و حقوق برخی جوان‌ها در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: برای مجموعه‌ای قرار بود که ۱۰ نفر جذب شوند که متأسفانه افراد داوطلب نتوانستند از نظارت‌ها خارج شوند و تنها دو نفر آنها توانستند جذب مجموعه شوند.

نماینده مردم بناب در مجلس افزود: در بحث بررسی صلاحیت‌ها با سعه‌صدر باید با موضوع برخورد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات راه‌آهن در کشور گفت: توسعه راه‌آهن در کشور ضروری است ولی با این سرعت مردم نمی‌توانند از خدمات بخش راه‌آهن استفاده کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اتصال راه‌آهن بناب به خط ریلی کشور در توسعه این شهرستان نقش مهمی دارد که امیدواریم در سفر بعدی دولت به آذربایجان‌شرقی به این بخش توجه ویژه‌ای شود.

حجت‌الاسلام باقری بنابی خاطرنشان کرد: اتصال بناب به راه‌آهن ریلی کشور ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

وی در خاتمه سخنان خود از روند کند اجرای جاده بناب- نقده انتقاد کرد و گفت: با تکمیل این طرح ضمن اینکه مسافت بناب با استان آذربایجان‌غربی ۵۰ کیلومتر کاهش می‌یابد، از طرف دیگر تأثیر زیادی در توسعه منطقه می‌تواند داشته باشد.

برچسب ها :