امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

دولت و مجلس مسائل سیاسی را از محیط دانشگاه‌ها خارج کنند

کد خبر : 700
تعداد بازدید : 662 نمایش
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ,۱۳۹۳

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه‌ها نباید جولانگاه جناح‌های سیاسی برای کسب مطامع سیاسی گروه‌های معاند باشند.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب با انتقاد از کسانی که دانشگاه ها را ابزاری برای مطامع سیاسی جناح خود قرار می دهند گفت: دانشگاه مهد علم و فرهنگ و پژوهش است و باید ضمن تحلیل سیاسی خوب و منطقی از مسائل روز ، بتواند توان خود را برای حل مشکلات جامعه و تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد بکارگیری کند.

وی افزود: دولت و مجلس باید کاری کنند که مسائل سیاسی را از محیط دانشگاه ها خارج کنند چون در غیر اینصورت پاسخ منفی از مردم و جامعه می گیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به استیضاح وزیر علوم در روز چهارشنبه این هفته گفت: در این خصوص باید کارشناسانه عمل کرده و منافع ملی مورد توجه قرار گیرد و بنده آماده استفاده از نظرات و دیدگاه های دانشگاهیان شهرستان در خصوص استیضاح وزیر علوم هستم.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه کیفی و ارتقای دانشگاه ها را مدیون اعضای هیئت علمی آن دانشگاه ها دانست و خطاب به اساتید دانشگاه گفت: اگر رشته های خوب و ارزشمند می خواهید باید سطح علمی خودتان را ارتقا دهید.

باقری بنابی اظهار کرد: باید در کنار کیفی سازی دانشگاه ها ، به ارتقای سطح هرم هیئت علمی هم توجه ویژه ای شود چون هم اکنون مشکل اصلی دانشگاه های بناب درجه پایین اعضای هیئت علمی آنهاست و وزارت علوم و سازمان های مرکزی دانشگاه پیام نور و آزاد نیز سطح علمی اساتید را معیار و ملاک ایجاد رشته قرار داده است.

این نماینده مجلس همچنین با انتقاد از کمرنگ شدن فرهنگ مشورت پذیری مدیران در کشور گفت: توسعه هر مجموعه ای به همفکری و هم اندیشی نیاز دارد بنابراین باید این فرهنگ در سطح مدیریت دانشگاه ها هم توسعه پیدا کند.

باقری بنابی تاکید کرد: یکی از مطالبات جدی بنده از سرپرست جدید دانشگاه پیام نور بناب و همه مدیران شهرستان این است که از افکار و سلایق مختلف اعضای هیئت علمی و کارکنان برای پیشرفت و پویایی مجموعه های تحت امر خود مشاوره بگیرند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات حسین غفوریان ، علی قربانی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه پیام نور مرکز بناب معرفی شد.

انتهای پیام

برچسب ها :