امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

طرح نماینده بناب به شهرداری این شهر برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی

کد خبر : 1877
تعداد بازدید : 511 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ,۱۳۹۴

حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری در محلات دیزج جنوبی که با عزم ملی کار کردند؛ اظهار داشت: برای اجرای کامل ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در بناب به عزم جدی مسئولان نیاز است.

IMG_0194 IMG_0204

وی با اشاره به گزارش شهرداری مبنی بر تلاش شبانه روزی ۳۶ نفر از کارکنان شهرداری در قسمت تخلفات ساختمانی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی تصریح کرد: شهرداری هزینه ۱۰ نفر از ۳۶ نفر را در اختیار آنان قرار دهد تا با این تعداد نگذارد هیچ تخلف ساختمانی در بناب صورت گیرد. به شرطی که هیچ کس در اجرای این طرح دخالتی نکند و شهرداری ۲۶ نفر مابقی نیروها را در بخش‌های دیگر بکار گیرد.

نماینده مردم بناب با بیان اینکه باز شاهد رشد قارچ گونه ساخت و سازهای غیرقانونی در حاشیه و داخل شهر هستیم، از مسئولان شهرداری خواستار نظارت و کنترل دقیق عوامل شهرداری برای جلوگیری از ادامه ساخت و سازهای غیرقانونی شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به اختصاص قیر به صورت رایگان از سوی دولت افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره راه و شهرسازی در این مورد خوب عمل کردند و امیدوارم شهرداری نیز با پیگیری خود بتواند از این قیر برای استفاده در محلات استفاده کند.

حجت‌الاسلام باقری بنابی از شهرداری خواست با معرفی یک نفر مسئول مستقیم برای پیگیری امور مربوط به سکونتگاه‌های غیررسمی و با اجرای کامل این طرح بتوانیم این شهر را بیشتر به سمت نظم و قانونگرایی پیش ببریم و اجرای طرح توانمندسازی را در بناب به عنوان الگو در کشور مطرح کنیم.

برچسب ها :