امروز : دوشنبه ۰۲ بهم ۱۳۹۶

علم و اخلاق لازمه توسعه

کد خبر : 2282
تعداد بازدید : 389 نمایش
تاریخ انتشار : ۸ مهر ,۱۳۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم
علم واخلاق برای توسعه جوامع وکشورها بویژه برای کشوری مثل ایران که دنبال تمدن نوین اسلامیست ضرورت انکارناپذیر است،دراین خصوص شاید هزاران کتاب ومقاله وکنفرانسها نوشته یا برگزارشده ولی آنچه درحال حاضر درایران اسلامی مشهود ونمایان است هم از جهت تولید علم ثروت ساز وهم از نظر اخلاقی در رتبه های پایین درجهان هستیم لذا به نظر میرسد اگر میخواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم چاره ای جز جامعه علمی و اخلاقی نداریم .
فقط این نکته را عرض میکنم ودرادامه مطالب دو دانشمند اسلامی وغربی را دراین خصوص خواهیم خواند وآن نکته اینک مهمترین مشکل اساسی عدم توسعه یافتگی ایران عدم وجود عالمان ثروت ساز وانسانهای اخلاق مدار در متن جامعه میباشد، واگر میخواهیم کشورمان بسوی توسعه حرکت کند چاره ای جز کارهای عالمانه وکارشناسانه و جامعه ای اخلاق مدار نداریم.

علی (ع) شیعه جاهل نمی خواهد !

معاویه که می دانست پیک امام علی در شام است در روز چهارشنبه نماز جمعه خواند و برای امام پیام فرستاد که با صد هزار لشکری به جنگت می آیم که می توان در روز چهارشنبه برایشان نماز جمعه خواند!
این لشکر جهل است که بلای جان اسلام است. در حسینیه ارشاد اعلام شده که به مردم فلسطین کمک کنید. جاسوسهای اسرائیل, که همه جای این مملکت فراوانند , عده ای جاهل را علیه حسینیه ارشاد تحریک می کنند و روزی نیست که علیه این مؤسسه شایعه ای نسازند.
من از شما می خواهم که چشم های خود را باز کنید و از خوارج نهروان نباشید و فریب جاسوسها را نخورید و تحقیق کنید.تا کی می خواهیم به نام اسلام علیه اسلام شمشیر بزنیم؟!
چرا ما هر سال می آییم جمع می شویم و به نام علی مجلس می گیریم ؟ چون زندگی و مبارزه علی (ع) آموزنده است. علی با خشکه مقدسی و جهالت مبارزه کرده است. علی شیعه جاهل نمی خواهد ؛ شیعه ای که فریب بخورد و اقبال لاهوری , این مخلص اهل بیت پیامبر, را (العیاذ بالله) ناصبی بخواند و نرود تحقیق کند و کتابش را بخواند, چنین شیعه ای را علی (ع) نمی خواهد و از او بیزار است…..

ر.ک.مطهری ,سیری در سیره ائمه اطهار , ص۴٧_

اگـــر
در سر یک ملت بذر دانش و اخلاق بکارید
و آنها را آبیاری کنید
حاصلخیز کنید،
روشن کنید و تربیت کنید،
خواهید دید
که دیگر نیاز به بریدن و به دار آویختن
این سرهای نازنین نیست !

ویکتور هوگو
هفتم مهرماه هزاروسیصدونودوپنج خورشیدی
telegram.me/reza_bonabi

برچسب ها :