امروز : یکشنبه ۲۷ اسف ۱۳۹۶

مصاحبه سایت انعکاس بناب با نماینده محترم بناب بعضی ها با توهم برخی مسائل را به دیگران منتصب می کنند.

کد خبر : 149
تعداد بازدید : 5,737 نمایش
تاریخ انتشار : ۳ مرداد ,۱۳۹۳
مصاحبه سایت انعکاس بناب با نماینده محترم بناب

بعضی ها با توهم برخی مسائل را به دیگران منتصب می کنند.

کسانی که با بنده و خانواده بنده ارتباط داشتند، مواضع ما را خوب میدانستند، اما بعضی ها میآیند با توهم و تخیل بعضی مسائل را برای ما منتصب می کنند که این منصفانه نیست.

مصاحبه سایت انعکاس بناب با نماینده محترم بناب

بعضی ها با توهم برخی مسائل را به دیگران منتصب می کنند.

کسانی که با بنده و خانواده بنده ارتباط داشتند، مواضع ما را خوب میدانستند، اما بعضی ها میآیند با توهم و تخیل بعضی مسائل را برای ما منتصب می کنند که این منصفانه نیست.

مصاحبه انعکاس بناب با نماینده محترم شهرستان :

۱-عملکردهای شاخص جنابعالی در یک سال گذشته را مختصر توضیح دهید؟
در یک سال گذشته کارهای زیادی صورت گرفته اما به برخی از موارد به صورت مختصر می پردازم

-شبکه فاضلاب بناب که در سه منطقه بناب مشغول کار هستند و در مکانهای مورد نیاز اقدامات لازم انجام می شود.

– تصفیه خانه فاضلاب بناب که از سال ۸۲ اجرا شده بود ولی به بهره برداری نرسیده بود ما تلاش کردیم با جذب بودجه ۱۴ میلیارد این طرح را ادامه دهیم و ان شالله تا آخر این سال به بهره برداری خواهد رسید.

– زیر ساختها و پل روگذر شهرک صنعتی بناب با صرف هزینه ۳ میلیارد تومان انجام گرفته که به امید خدا در هفته دولت افتتاح خواهد شد. این شهرک مشکل گاز داشت که با پیگیری های مکرر این مشکل را هم برطرف کردیم.

– متاسفانه مسئولین شهرستان در چند سال گذشته به توسعه شهرک صنعتی فکری نکرده بودند که جا دارد خبرنگاران محترم به این مسئله بیشتر بپردازند. این شهرک قابل توسعه بود اما کوتاهی مسئولین باعث شده سرمایه گذاران شهرستانی در شهرستانهای همجوار سرمایه گذاری کنند. ما این مسئله را با جدیت پیگیری کردیم و نزدیک ۲۰۰ هکتار زمین در نزدیکی همین شهرک جهت توسعه فراهم کردیم که کارهای اداری این شهرک صورت گرفته و پیگیر انجام کارهای اداری کشوری هستیم تا به زودی به سرمایه گذاران واگذار شود.
نزدیک ۲۵ جلسه برای این توسعه با مسئولین استانی و شهرستان گذاشته ایم تا این مسئله هم به زودی حل شود.

– صندوق نصر بناب که مشکل بزرگی بود، ما با همت و همکاری مسئولین محترم کشوری برای این صندوق در یک سال گذشته خیلی وقت گذاشتیم تا این مسئله سپرده گذاران را حل نماییم.
با دستورات آقای احمدی نژاد و با تلاش جدی و با همکاری مسئولین محترم کشوری این مسئله را با موفقیت حل کردیم و الان هم پرداخت پول سپرده گذاران ادامه دارد و نزدیک یک ماه دیگر به اتمام خواهد رسید.

– ایجاد ناحیه شهرداری در محله دیزج که لازم بود، ما پیگیری کردیم و با همکاری شورای شهر و شهرداری ، این ناحیه شهرداری در دیزج افتتحاح شد. این اقدامی بود که میتوان با این ناحیه به کارهای محله های محروم سرعت بخشید. در شهرستان بناب محله های دیزج ، اکبر آباد و برخی مناطق دیگر نزدیک ۱۰۰۰نفر سند مالکیت ندارند، که ما با کمک ناحیه شهرداری که افتتاح شده به آنها رسیدگی خواهیم کرد.

– مسئله بعدی پرداختن اینجانب به رودخانه قوبی چای هست که با رویکردی که با شهرداری و شورای شهر داشته ایم به حمد الهی پیشرفت خوبی داشته است. که جا دارد از شهرداری و شورای شهر در این مورد تشکر کنم.

– پل روگذر میدان معلم که نزدیک ۱۴ میلیارد تومان بودجه جذب شده، با پیگیری های مکرر دوباره کارهای عمرانی آن شروع شده و نزدیک دو سال آینده به اتمام خواهد رسید. در ادامه آن بحث کمربندی را بیشتر پیگیر هستیم و همچنین جاده بناب-نقده که مشغول کار هستند به زودی این جاده هم به اتمام خواهد رسید.

۲- رویکرد شما با توجه به تغییر دولت در قبال مسئولین ادارات شهرستان بناب چیست؟
مبنای بنده همیشه شایسته سالاری است و ما باید دنبال افراد شایسته برای اداره امورشهرستان یا استان و کشور باشیم و اعتقاد بنده این است که افراد شایسته ، با تجربه، کارآمد، متدین و ولایی سرکار بیایند. البته بنده به جابه جایی اعتقادی ندارم و اگر نیازی بود بر مبنای شایسته سالاری فرد را انتخاب میکنیمو شما هم به عنوان خبرنگار اگر در جایی در اداره مشکلاتی احساس کردید حتما به بنده یا مسئولین ارشد اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

۳- به نظر شما تیم اقتصادی آقای روحانی با توجه به اینکه شما هم عضو کمیسیون اقتصادی هستید تا چه اندازه مشکلات معیشتی مردم را حل خواهند کرد؟

ببینید مشکلات اقتصادی کشور واقعا عزم ملی می خواهد، مقام معظم رهبری هم اشاره کردند که همه باید منسجم و متحد باشند برای حل مشکلات اقتصادی کشور ، اینطور نیست که بگوییم فقط تیم اقتصادی دولت یا بانک مرکزی و… اینها خواهند توانست این مشکلات را برطرف کنند نه اینطور نیست این کار عزم ملی میخواهد. مثلا در بحث سرمایه گذاری باید قوه قضائیه ، مجلس ، دولت و مردم دست به دست هم دهند برای توسعه سرمایه گذاری در کشور. و در کنار آن حمایت از سرمایه گذاران هم باید صورت گیرد. از طرفی تیم اقتصادی دولت که آقای روحانی معرفی کرد و آقای نوبخت به عنوان معاونت برنامه ریزی معرفی شد با آشنایی که با ایشان دارم به حمدالهی کارهای خودشان را اصولی و با برنامه و با صبر مردم به جلو خواهند برد.

۴- مواضع خودتان را در فتنه ۸۸ مختصر تشریح نمایید.

ببینید کسی که با بنده و خانواده بنده ارتباط داشتند مواضع ما را خوب میدانستند اما بعضی ها میآیند با توهم و تخیل بعضی مسائل را برای ما منتصب می کنند. به آنها حرفی ندارم. آنها هم با همان توهماتی که نسبت به بنده در سال ۸۸ داشتند هنوز هم آن توهمات در تخیلاتشان است. بنده در مجلس هم گفتم کدام فتنه؟ به درسته در سال ۸۸ فتنه بود و هرکس هم بگوید فتنه نبود با اصول انقلاب مشکل دارد. اما ببینید فتنه چطور ایجاد شد؟ مقدمات فتنه از کجا شروع شد؟ چه کسی شروع کرد؟ کدام جریانات سیاسی شروع کرد؟ اینها سولاتی هست که ما در چهار سال گذشته بحث فتنه را شفاف سازی نکردیم و هر کسی هم فتنه را قبول نکرد به جمهوری اسلامی خیانت کرده است و اگر محکوم هم نکند باز هم خیانت کرده است.

ما همه قبول داریم که فتنه وجود داشت اما عوامل فتنه چه بود؟ که من نمی خواهم وارد بحث عوامل فتنه شوم اگر لازم شد یک همایش یا کمیته ای تشکیل دهند تا شفاف سازی شود. باید فتنه گرها مشخص می شدند و در مجلس هشتم هم باید کمیته ای تشکیل میشد تا مسئله فتنه را بررسی و شفاف سازی می کردند چنانچه مسئله قم را کمیسیون امنیت ملی با تشکیل کمیته ای بررسی و شفاف سازی میکردند.

در مجلس هم اصل شاهکار حرفم این بود که چرا بعد از گذشت چهار سال از فتنه ۸۸ هنوز عوامل آن مشخص نشده و شفاف سازی نشده است. البته بنده نمی گویم آنها دادگاهی شوند نه، ولی باید مشخص شود چه کسانی در فتنه ۸۸ نقشق داشتند تا تکلیف همه مشخص شود. اگر می گویند مشخص است درسته من هم میگویم مشخص است اما چند نفر؟ چه کسانی؟ باید اینها شفاف سازی شوند.

منظور بنده از حرفایی که در مجلس زدم این بود مثلا اگر در شهرستان بناب کسی که در جریان فتنه نقش داشت و در ستادهای موسوی و کروبی فعالیت داشتند نباید وارد قضاوت های سیاسی شوند و با مشخص شدن این افراد در سالهای آینده هم مسئولین محترم از این افراد استفاده نمی کنند. اما باید مشخص شود.

با فرض مثال منه نماینده بناب اگر بخواهم ریاست دانشگاه را معرفی نمایم باید تکلیف بنده مشخص شود که آیا میتوانم از این فرد استفاده کنم یا نه، و یا مسئولیت دیگر هم همینطور است.
رئیس جمهور منتخب مردم اعضای کابینه اش را معرفی کرد اگه ما بگوییم این اعضا فتنه گر هستند این یک توهین به رئیس جمهور است.

مردم یه آقای روحانی رای دادند و همه باید از آقای روحانی و کابینه اش حمایت کنند.

اما در مورد کسانی هم که درمورد صحبتهای اخیر بنده در مجلس رای اعتماد قضاوت میکنند منصفانه تحلیل کنند قبل از بنده در مجلس چند نفر مخالف صحبت کردنند آنها را مد نظر بگیریم بعد تحلیل و برسی نمایید.