امروز : یکشنبه ۲۷ اسف ۱۳۹۶

مناظرات سیاسی

کد خبر : 2306
تعداد بازدید : 733 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ,۱۳۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

در این شب های سخت زمستان که مشکلات فقر و بی پولی عده ای از مردم کشورمان را کلافه کرده و برای فرار از سرمای جان سوز به گور خوابی و کارتن خوابی پناه آورده اند،شب گذشته یازدهم دی ماه، از رسانه ی به اصطلاح ملی برنامه ای تحت عنوان مناظره سیاسی دو نفر از چهره های سیاسی روی آنتن رفت؛در این مورد بر خود لازم دیدم نکاتی را برای دوستان عرض کنم:

۱. اصل مناظره و تبادل نظر بین گروه ها و افکار مختلف به یقین برای پیشرفت و توسعه مفید بوده و باعث تولید علم خواهد شد ولی فایده پخش مناظراتی مثل مناظره اخیر که بیشتر شییه تسویه حساب سیاسی بود در شرایطی که مشکلات معیشتی و غیر معیشتی مردم به خرخره رسیده چه خواهد بود؟!؟!؟!

۲. با توجه به اینکه در گذشته چنین مناظراتی نیز از رسانه پخش شده و ذره ای از مشکلات کشور را حل نکرده با این حال آیا دست اندرکاران صدا و سیما نتیجه ارزیابی اینگونه برنامه ها را رصد میکنند؟!؟!

۳. مشکلات سیاسی و فرهنگی، اصلی ترین و اساسی ترین مشکلات کشور هستند که باعث زایش مشکلات اقتصادی و اجتماعی شده است حال در این وضعیت آیا پخش اینگونه مناظرات برای ارتقاء دانش سیاسی و فرهنگی ما فایده ای دارد؟!

۴. به نظر میرسد نتیجه ای که از این نوع مناظرات حاصل میشود این است که اکثر مسئوولین کشور با عدم صداقت در انظار عمومی ظاهر میشوند؛نتیجه ای که زمینه ای برای برخی گمانه زنی ها ایجاد میکند،گمانه زنی در مورد اینکه در بواطن امر چه میگذرد خدا میداند!
این وضعیت باعث میشود که مردم از بهبود شرایط موجود کشور نا امید شوند.
دوازدهم دی ماه هزاروسیصد ونود وپنج
telegram.me/reza_bonabi

برچسب ها :