امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

نبود حزب باعث میشود جریان های سیاسی از قبول مسئولیت سرباز زنند

کد خبر : 2163
تعداد بازدید : 787 نمایش
تاریخ انتشار : ۱ دی ,۱۳۹۴

حاج شیخ رضا باقری بنابی نماینده ی مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در نشست تشکل های اسلامی دانشگاه های آزاد اسلامی استان آذربایجانشرقی از نمایندگان این تشکل های سیاسی خواست استقرار نظام پارلمانی در کشور را از مسئولین نظام مطالبه کنند.
در این نشست نماینده ی مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسی نمیتواند خدمات عظیم ارایه شده در ۳۷ سال گذشته را انکار کند متاسفانه به دلیل نبود احزاب قوی و قدرتنمد برای تربیت نیروهای سیاسی و مدیران کشوری هنوز نتوانسته ایم جمهوریت نظام را به خوبی به رخ جهانیان بکشیم.
IMG_0673

IMG_0670

IMG_0668

IMG_0649

ایشان در ادامه با اشاره به کاستی های موجود در کشور افزود: امروزه در کشور ما مشکلات عدیده ای داریم که اساسی ترین و اصلی ترین آن مشکلات اجتماعیست و به نظر بنده همه ی اینها در مشکلات مدیریتی ریشه دارد. اکنون در این برهه موضوع مورد بحث اینست که چگونه میتوانیم بر این مشکلات فایق شویم. اگر در مقام مقایسه وارد شویم باید ببینیم چگونه کشورهایی مانند اندونزی ترکیه و مالزی توانستند در دو دهه به این درجه از توسعه دست یابند اما ما در این سالها درجا زده ایم.
به نظر اینجانب اصلی ترین خلاء موجود در کشور ما نبود احزاب قدرتمند برای تربیت نیروهای کارآمد و قوی بمنظور سپردن مسئولیت های ادره ی پست های حساس کشوری به ایشان است. اگر در کشوری حزب وجود نداشته باشد اینگونه خواهد شد که رییس جمهوری با شعار اصولگرایی یا اصلاح طلبی حائز آرا شده و بعد از رسیدن به قدرت نه خودش و نه جریان سیاسی مطبوع مسئولیت قبول نمی کنند. بنابراین تنها راه چاره اینست که چند حزب به صورت قدرتمند وارد شده و مسئولت قبول نمایند تا از ظهور نمایندگان قارچی جلوگیری شود.