امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

نبود سرمایه در گردش چرخ تولید و صنعت بناب را از کار انداخته است

کد خبر : 1931
تعداد بازدید : 699 نمایش
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ,۱۳۹۴

IMG_0579 IMG_0567 IMG_0566

در سفر مدیرعامل بانک صنعت و معدن به بناب وی از واحدهای تولید فولاد مجتمع فولاد بناب، فولاد ظفر و همچنین مجتمع فولاد درحال تکمیل آذرحدید بناب بازدید کرد.

گفتنی است مجتمع فولاد آذرحدید بناب در زمینی به مساحت ۳ هکتار با سرمایه گذاری ۷۵۰ میلیاردتومان با اشتغال زایی ۲۵۰ نفر در فاز اول در حال تکمیل است که ظرفیت اسمی تولید آن ۲۰۰ هزارتن بوده و قرار است تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

نبود سرمایه در گردش چرخ تولید و صنعت بناب را از کار انداخته است

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: اگر می خواهید صنایع در بناب جان بگیرد باید حمایت شوند و برای صنایع بناب گشایشی صورت بگیرد.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی با اشاره به اینکه شهرستان بناب بلحاظ تلاش و فداکاری مردمان آن زبانزد عام و خاص است؛ اظهارکرد: در سالهای اخیر به دلیل برخی مشکلات، تولیدکنندگان منطقه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و کمر تولیدکنندگان در حال شکستن است و قطعاً حضور شما در این شهرستان موجب تشویق آنها خواهد بود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بناب به نوعی سرمایه گذاری در کشور است؛ افزود: اشتغال زایی که واحدهای تولیدی و صنعتی بناب برای مردم سایر شهرستانها دارند، بیشتر از این شهرستان بوده و یکی از اتهاماتی که به بنده وارد می کنند اینکه از نیروهای بومی کمتر جذب واحدهای تولیدی و صنعتی می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه سرمایه گذاری در این شهرستان هدرنرفته و ثمرات زیادی برای کشور دارد، از مسئولان بانک صنعت و معدن خواستار اختصاص مبالغی ازتسهیلات پرداختی به استان برای افزایش تولید صنایع شهرستان بناب شد.

حجت الاسلام باقری بنابی سپس ضمن تأکید بر کاهش بروکراسی اداری در بانک ها تصریح کرد: بنده شدیداً با توسعه بانک ها در کشور مخالفم و به خصوص بانکهای تجاری که خون مردم را می مکند. لذا توسعه بانک ها در کشور خطرناک است و در هیچ جای دنیا بانک ها با این شرایط توسعه و افزایش نمی یابند.