امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

نماینده بناب در نطق میان دستور: انتخابات در بناب افتضاحات بود

کد خبر : 2230
تعداد بازدید : 890 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ,۱۳۹۵

 

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ محمد باقری بنابی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ فروردین) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بستر شکل گیری اقتصاد مقاومتی با ساختار سیاسی مجلس، دولت و قوه قضائیه همخوانی ندارد، تصریح کرد: لازم است نسبت به این مسائل با حساسیت ویژه توجه شود تا اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری محقق شود.

 

متن کامل سخنرانی ایشان بدین شرح میباشد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با عرض سلام و تبریک سال جدید خدمت همکاران عزیز و ملت شریف ایران اسلامی بویژه مردم نجیب و پرتلاش و ولایتمدار شهرستان بناب که در این چهار سال ما را حمایت کردند و بنده در طول عمرم مدیون محبت های این مردم شریف و بزرگوارهستم.

 

از مقام معظم رهبری که در نامگذاری سال به اقتصاد کشور توجه فرمودند و امسال را به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند تقدیر و تشکر میمایم و از خداوند قادر متعال خواستارم ایشان را تا ظهور حضرت ولی عصر عجل الله برای این کشور عزیز محفوظ بدارد.

 

با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بنا دارم مطالبی را هر چند در حوزه مسائل سیاسی می باشد به صورت اختصار مطرح نمایم چرا که به نظر بنده مشکل و بستر شکل گیری اقتصاد مقاومتی با ساختار سیاسی مجلس، دولت و قوه قضائیه همخوانی ندارد که لازم است نسبت به این مسائل با حساسیت ویژه تامل نمود تا انشاالله اقتصاد مقاومتی مدنظر معظم له محقق شود.

 

با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ۷ اسفند ماه ۹۴ مطالبی را خدمت تان عرض میکنم . انتخابات در هر کشوری به عنوان نماد مردم سالاری می باشد که می تواند فرصتی برای توسعه متوازن هر کشوری قلمداد شود ولی متاسفانه در ایران اسلامی انتخابات حداقل در برخی از حوزه های انتخابیه به تهدیدی برای کشور تبدیل می شود که موجب سلب اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی می شود.

 

با توجه به وجود احزاب قوی در کشور تطمیع، پول،  ایجاد رعب و وحشت و دروغ به جای احزاب نقش ایفا می‌کند، بخصوص در شهرهای کوچک حرف اول و آخر را دروغ و پول می زند؛ متاسفانه هر چقدر بر عمر این انقلاب افزوده می شود کیفیت انتخابات ارزش خود را از دست می دهد و عملا انتخابات در شهرهای کوچک تبدیل به بنگاه های خرید و فروش آرا شده است.

 

بنظر بنده راهکار حل این معضل انتخاباتی وضع قوانین گویا و پویا ودر صورت لزوم اصلاح قانون اساسی و ایجاد نظام  و انتخابات به صورت حزبی و نظام پارلمانی میباشد. دخالت نیروهای انتظامی، نظامی و اطلاعاتی در انتخابات یک تهدید جدی برای مردم سالاری دینی می باشد که متاسفانه در برخی مواقع به جای احزاب وارد عمل می شوند که لازم است فرمایش امام رضوان الله علیه در خصوص عدم ورود نظامیان در مسائل سیاسی نصب العین این مجموعه ها باشد که امیدارم روزی بیاید که احزاب قوی به جای نیروهای نظامی در مردم سالاری دینی نقش ایفا نمایند.

 

سوال از این تریبون خانه ی ملت از وزیر کشور و اعضای شورای نگهبان دارم: به طور صریح و قاطعانه علت عدم برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشور را به صورت مناظره از رسانه ملی جوابگو باشند.

 

همانطور که می دانید ۱۷۰میلیارد تومان برای برگزاری انتخابات الکترونیکی هزینه شده بود که متاسفانه با دخالت برخی افراد وجریان ها برای اعمال نفوذ در مقابل انتخابات الکترونیکی ایستادگی و حق ملت ایران را ضایع کردند.

 

با توجه به اینکه در مجالس مختلف خصوصا در مجلس نهم قانون انتخابات اصلاح شد و استانی و حزبی شدن انتخابات مورد تصویب مجلس قرار گرفت ولی متاسفانه شورای نگهبان آن را تایید نکرد؛ از مقام معظم رهبری استدعا دارم که ایشان به هر نحو ممکن،  استانی و حزبی شدن انتخابات را عملیاتی کند که به نظر می رسد حلقه مفقوده حل مشکلات کشور در حزبی و استانی شدن انتخابات می باشد در غیراینصورت بدون وجود احزاب و برنامه مشخص اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری فقط در شعار خلاصه خواهد شد.

 

اما در خصوص انتخابات شهرستان بناب:: انتخابات در بناب افتضاح بود و مردم در جمعه سیاه  هفتم اسفند ماه مظلوم واقع شدند و نتوانستد از حق مسلم خود دفاع کنند؛ شهرستان بناب در روز انتخابات خالی از اعمال حاکمیت بود و هر کسی هر کاری دلش می خواست انجام می داد و برخی نیروهای انتظامی، نظامی، اطلاعاتی و نظارتی و مدیریت شهرستان در کما بودند و آن همه جرائم انتخاباتی را در کما گذراندند وهیچ گونه تخلفی را نتوانستد ثبت نمایند، ولی به نظر می رسد این مجموعه ها خودشان را به کما برده بودند تا عمدا یا سهوا تخلفات را ثبت نکنند و اگر در کما نبودند مستندات خود را به شورای نگهبان ارائه نمایند.

 

از وزرای کشور و اطلاعات می خواهم به صورت مستند افرادی که از شهرهای همجوار برای فروش رای به بناب آمده بودند را استخراج نموده و به اطلاع مسئولان مربوطه و مردم برسانند و طبق بررسی های انجام شده حدود ۳۰ هزار رای از شهرهای همجوار برای فروش ر

ای خود به شهرستان بناب آمده بودند.

 

همکاران گرامی و ملت شریف ایران اسلامی مردم شهرستان بناب مظلوم واقع شدند و حق آنها را شهرهای دیگر، پول و تطمیع رقم زد؛ مردم این شهرستان خصوصا نخبگان نسبت به آینده خود نگران هستند که اگر انتخابات اینگونه برگزار شود هر کسی می تواند با ۳ الی چهار میلیارد تومان در کرسی مجلس جلوس نماید؛ پیش بینی می شود در مجلس یازدهم با توجه به تورم این امتیاز به ۴ میلیون تومان از الان پیش فروش می شود.

 

همکاران گرامی و اعضای محترم شورای نگهبان همه می دانیم که پول های کثیف در انتخابات وجود دارد ولی مردم شهرستان بناب در این انتخابات با چشم دیدند که پول های بابک زنجانی ها چگونه نتیجه انتخابات را توسط برخی از کاندیدها رقم زد که لازم است دستگاه های نظارتی منابع مالی کاندیداها را رصد نموده و به اطلاع مسئولان مربوطه و مردم شریف بناب برسانند.

 

همکاران عزیز و مسئولان شورای نگهبان در انتخابات جمعه سیاه ۷ اسفند  ۹۴ شهرستان بناب، نزدیک به ۳۰ هزار رای توسط برخی کاندیداها خریداری شد که با این عمل ناشایست به مردم شهرستان توهین شد؛ عزت، شرف و غیرت بنابیان در هفتم اسفند به تاراج رفت.

 

مسئولان صدا و سیما می خواهم موضوع خرید و فروش آرا را در برخی شهرستان ها خصوصا شهرستان بناب را مستندسازی کنند قبل از اینکه رسانه های بیگانه به ویژه بی بی سی به این کار اقدام کند.

 

ریاست محترم قوه قضائیه از مسولان قضایی شهرستان بناب بخواهید آیا جرم مشهودی در شهرستان بناب در هفتم اسفند ماه ندیدند، چرا سکوت کرده اند؟ آیا خرید وفروش رای قبیح تر است یا شراب خواری؟ آیا خرید و فروش رای جرم و قبیح تر است یا حمل مواد مخدر؟ به نظر می رسد شراب خواری و حمل مواد مخدر به مراتب قبح کمتری از خرید رای دارد.

 

نماینده ای که با خرید رای به مجلس می آید از مشروب خواری و قاچاقچیان مواد مخدر بدتر و خیانتش بیشتر است.اعضای شورای نگهبان  نتیجه انتخابات بناب غلبه زر، زور، تزویر و پول بود که از شورای نگهبان می خواهم با توجه به وظایف ذاتی خود یک گروه حقیقت یاب به شهرستان بناب اعزام نموده تا حقیقت برای اعضا مشهود شود و الا برخی از مسئولان اجرایی و نظارتی شهرستان حق وحقانیت را ذبح کردند و نمی خواهند تسلیم حق شوند.

 

اگر می خواهید اعتماد مردم در آینده نسبت به مجریان و ناظران انتخابات سلب نگردد لازم است هر چه سریعتر نسبت به اعزام گروه حقیقت یاب به شهرستان بناب اقدام کنید هر چند تایید انتخابات توسط شورای نگهبان را تعبدی قبول داریم ولی با توجه به نظارت استصوابی اقداماتی را می توانند انجام دهند.

 

فرمانده سپاه جناب سردار جعفری، دستاوردهای انقلاب که انتخابات و اعتماد مردم به نظام اسلامی می باشد در هفتم اسفند ۹۴ در بناب از دست رفت که لازم است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که حافظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد نگذارند انتخابات و اعتماد مردم زیرسوال رود؛ مردم شهرستان بناب جمعه سیاه هفتم اسفند ۹۴ را فراموش نخواهند کرد.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

برچسب ها :