امروز : یکشنبه ۲۷ اسف ۱۳۹۶

هفته بسیج

کد خبر : 2297
تعداد بازدید : 562 نمایش
تاریخ انتشار : ۵ آذر ,۱۳۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز پنجم آذر مصادف با سالروز تشکیل بسیج ۲۰میلیونی به فرمان خمینی کبیر بود،بسیج عطری آسمانی بود که از جوانه های ایمان تراوش شد و پایگاهی شد برای مشتهای گره شده بر علیه دشمنان انقلاب اسلامی،ضمن تبریک این روز به همه بسیجیان واقعی و یادگاران هشت سال دفاع مقدس نکاتی را خدمت دوستان بزرگوار عرض میکنم:

۱. تشکیل بسیج مردمی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود که امام راحل آن را با نور الهی بنیانگذاری کرد،در حقیقت امام راحل که از مصادیق《 المومن ینظر بنور الله 》 بود این حرکت را با نور الهی دید و با نور الهی هدایتش کرد.

۲.با توجه به مردمی بودن شجره طیبه بسیج و حضور مخلصانه نیروهای مومن و انقلابی در این تشکل، سائر نهادهای موجود در کشور توان برابری با این تشکل را نخواهند داشت فلذاست که باید بنیانهای بسیج روز به روز تقویت و مستحکم تر شود

۳.ساختار بنیانی و ریشه ای سازمان بسیج به وضوح رساننده این معناست که بسیج متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد و هرگونه شائبه و تصور وابسته بودن بسیج به قشر و جریان خاص،ما را از مفهوم واقعی و آنچه مراد امام راحل میباشد دور خواهد ساخت فلذاست که مسوولین بسیج باید رفتار و کردار و گفتارشان هیچ گونه شائبه ای در این خصوص نداشته باشد.

۴.مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان در روز چهارشنبه گذشته در رابطه با نفوذ در بسیج تذکر دادند که باید در این مورد مواظب نفوذ در سائر ارگان های نظام نیز بود، و اگر فرمایش مقام معظم رهبری در مورد نفوذ در بسیج نبود،ایراد این سخن از سوی افراد دیگر در نظر برخی گناه نابخشودنی بود.

۵. خطری که سازمان بسیج را تهدید میکند مسئله تبدیل شدن بسیج به حزب سیاسی میباشد که در این صورت دیگر بسیج با آن اصل و ریشه و آنچه مد نظر امام راحل بود وجود نخواهد داشت چرا که بسیج متعلق به هیچ حزب و جریانی نمیباشد و همه طیف های سیاسی باید بسیج را مدافع و پناهگاه خود بدانند نه رقیب خود در جریانات مختلف.
پنجم آذرهزار وسیصدونودوپنج خورشیدی
telegram.me/reza_bonabi

برچسب ها :