امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

هیچ‌کسی حق مذاکره بر سر اصول انقلاب را ندارد

کد خبر : 455
تعداد بازدید : 801 نمایش
تاریخ انتشار : ۵ مرداد ,۱۳۹۳
نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:
هیچ‌کسی حق مذاکره بر سر اصول انقلاب را ندارد

نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: هیچ کسی، هیچ گروهی و هیچ دولتی حق ندارد بر سر اصول انقلاب مذاکره کند.

حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی ظهر امروز با حضور در راهپیمایی مردم بناب از روز ۲۲ بهمن به عنوان عید واقعی ایرانیان نام برد و اظهار کرد: ۲۲ بهمن روز اسلام است، روز مستضعفین و روز به خاک مالیدن دماغ استکبار جهانی است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی افزود: از مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و ماندگارترین دستاوردهای انقلاب اسلامی درسال ۵۷ «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود و به اعتقاد بنده هیچ نعمتی بالاتر از استقلال و آزادی انسان و آن نظامی که امام مستقر کرد، وجود ندارد.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه هیچ کشوری مانند نظام جمهوری اسلامی در روی زمین نیست که روی پای خود بایستد؛ اظهار کرد: تمام کشورهای جهان بدون استثنا مستعمره کشورهای دیگر هستند حتی خود  آمریکا.

وی تصریح کرد: همین شعار و دستاورد «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» موجب شده است که به اصطلاح ابرقدرت‌های شرق سابق و غرب و استکبار با ایران دشمنی کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استقلال و استقامت مردم مسلمان ایران موجب شده است ۳۵ سال استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا خواب خوشی به چشمانش نیاید و عملاً نتوانند آن گونه که ادعا داشتند، در جهان کدخدایی کنند.

باقری بنابی یاد آورشد: همین استقلال و استقامت مردم ایران موجب شده است که ایران اسلامی الگویی برای کشورهای جهان شود. در حال حاضر مردم ایران اسلامی در کل جهان حتی برای کشورهای غیراسلامی الگو شده است.

این نماینده مجلس اذعان کرد: همین استقلال و استقامت موجب شده است که بعد از ۳۴ سال توطئه و دشمنی در موارد گوناگون، کودتاهای مختلف، جنگ هشت ساله، تحریم‌های اقتصادی و سیاسی، قدرت‌های جهانی یعنی به اصطلاح ۱+۵ به مذاکره پناه بیاورند.

باقری بنابی گفت: ایران از سر ناچاری و ناعلاجی پای میز مذاکره نرفته و نخواهد رفت؛ بلکه این کشورهای غربی و آمریکا هستند که برای حل مشکلات خود به مذاکره پناه آورده‌اند. چرا که ملت ایران یک تنه با همین ۱+۵ هشت سال جنگ کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری که فرمودند « همه باید به صورت شفاف از اصول انقلاب دفاع کنند»، اظهار کرد: اصول انقلاب یعنی همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از محکمات انقلاب هستند و هیچ کسی، هیچ گروهی و هیچ دولتی حق ندارد برای اصول انقلاب مذاکره کند و کسی حق ندارد استقلال و عزت و شرف ایرانیان را در معرض خطر قرار دهد، تا چه رسد به اینکه آنها را بفروشد!.

نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه دولت ما در حال مذاکره یا به عبارت دیگر در حال مبارزه و در حال جنگ دیپلماسی است، خاطرنشان کرد: همانطوری که در جنگ نظامی اصول و ضوابطی حاکم است، در این مبارزه و مذاکره هم اصول و ضوابطی حاکم است. ما فرمانده داریم، ما بدون رهبر و فرمانده نیستیم. ما جلوتر از فرمانده نمی‌توانیم حرکت کنیم. ما ولی‌امر داریم، ما تابع ولایت هستیم و تا زمانی که سربازان دیپلماسی یعنی دولت ما و بچه‌های انقلابی ما در خط مقدم مذاکره مبارزه می‌کنند و زیر نظر ولایت جانفشانی می‌کنند، نباید توسط جریان‌های سیاسی تضعیف روحیه شوند.

استیضاح وزیر امور خارجه در حال جنگ با دشمن اسلحه را از دست سرباز می‌گیرد

وی تأکید کرد: باید مواظب باشیم درحال جنگ هستیم و فرمانده کل قوا همه امور را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند بنابراین طرح مسئله استیضاح وزیر امور خارجه در چنین برهه حساسی، یعنی اینکه در حال جنگ با دشمن اسلحه را از دست سرباز خود بگیریم.

حجت‌الاسلام باقری بنابی در ادامه ضمن تأکید بر حفظ وحدت بین مردم و مسئولان گفت: نباید کسی این وحدت را مخدوش کند. بلی، نقد باید باشد ولی بنا به فرمایش مقام معظم رهبری منصفانه، دلسوزانه و مشفقانه، نه تخریبی و نه از روی تهدید!

شایسته‌سالاری مدیریت‌ها را تهدید می‌کند

این نماینده مجلس در خاتمه سخنان خود با اشاره به اینکه دولت، قوه قضائیه و مجلس نیز قابل نقد هستند، هم در بحث شایسته‌سالاری و هم در بحث برخی تدابیر اقتصادی؛ گفت: در کشور ما و در این ۳۵ سال گذشته یکی از مشکلاتی که مدیریت‌ها را تهدید کرده، بحث شایسته‌سالاری است و بنده امیدوارم انشاءالله دولت تدبیر و امید از افراد شایسته برای تصدی مدیریت‌های میانی استفاده کند. تدابیر اقتصادی دولت نیز باید منسجم و محکم و پایدار باشد.

حجت‌الاسلام باقری بنابی در عین حال اظهار کرد: به نظر می‌رسد در طرح سبد کالا بی‌تدبیری شد که باید هم مسئولان شهرستانی و هم وزرا بهتر از این وارد گود شوند.