امروز : چهارشنبه ۰۲ اسف ۱۳۹۶

۱۵ هزار دوچرخه سوار در شهر بناب رکاب زدند

کد خبر : 1970
تعداد بازدید : 616 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ,۱۳۹۴

هفدهمین همایش دوچرخه سواری بناب با عنوان ‘بناب شهر دوچرخه’ با حضور ۱۵ هزار رکاب زن در این شهر برگزار شد.

DSC_0096_copy_24165 DSC_0298_copy_24175 DSC_0309_copy_24176 DSC_0331_copy_24178 DSC_0455_copy_24179 DSC_0473_copy_24181

به گزارش ایرنا، در این همایش همگانی که روز جمعه با حضور معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزرات ورزش و جوانان برگزار شد، شرکت کنندگان مسیر چهار کیلومتری بلوار لاله را رکاب زده و در پارک فدک این شهر گرد هم آمدند.
امیر رضا خادم در مراسم پایانی این همایش از تلاش برای ثبت ملی دوچرخه به نام بناب خبر داد و گفت: در مذاکرات با مسوولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به طور قطع برای ثبت ملی دوچرخه به نام شهر بناب تلاش خواهیم کرد.
وی افزود: وزارت ورزش و جوانان با وجود بودجه ناچیز در زمینه توسعه ورزش همگانی قدم های جدی برداشته و با جداسازی معاونت های بانوان از ورزش همگانی برای این کار تلاش کرده است.
خادم گفت: برگزاری این همایش باشکوه نشان دهنده سطح بالای فرهنگی شهرستان است که شهروندان با استفاده از دوچرخه برای حفظ سلامتی خود و داشتن شهری سالم همت می کنند.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: برگزاری چنین همایش هایی باید در سطح کشور تقویت و فرهنگ سازی شود و حداقل دو بار در سال برگزار شود.
حجت الاسلام محمد باقری بنابی از آمادگی مسوولان شهرستان برای برگزاری همایش دوچرخه سواری در سطح روستاهای اطراف خبر داد و افزود: برای اینکه فرهنگ دوچرخه سواری در کشور رایج شود، پیشنهاد می شود هر ماه در یکی از روستاهای شهرستان همایش دوچرخه سواری برگزار شود.
وی با اشاره به استفاده قشرهای مختلف مردم از دوچرخه برای انجام کارهای روزمره از شهردار و شورای اسلامی شهر خواست نسبت به ایجاد مسیرهای لازم برای استفاده دوچرخه سواران اقدام کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا در روستاهای بالای سه هزار نفر جمعیت سالن های ورزشی ایجاد کنیم که البته تاکنون در چند روستای منطقه نیز احداث شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی هم در این همایش از توسعه ورزش همگانی به عنوان سیاست راهبردی وزارت ورزش و جوانان نام برد و گفت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب جهت ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ، توجه به ورزش همگانی به عنوان برنامه استراتژیک وزارتخانه دنبال می شود.
سید محمد شروین اسبقیان از کسب رتبه نخست کشوری توسط اداره کل ورزش و جوانان استان در زمینه شاخص های توسعه ورزش همگانی خبر داد و افزود: این اداره کل موفق شد در بین استان های گروه یک کشور، رتبه نخست را در توسعه ورزش همگانی به خود اختصاص دهد.
در پایان این مراسم به ۱۵۰ نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.