امروز : سه شنبه ۰۳ بهم ۱۳۹۶

۲۳ تیرماه بنام روز مذاکرات و دیپلماسی نامگذاری شود

کد خبر : 1899
تعداد بازدید : 370 نمایش
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ,۱۳۹۴

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد نامگذاری روز ۲۳ تیرماه بنام ‘روز مذاکره و دیپلماسی’ تأکید کرد: اگر نظام نمی خواست، امکان نداشت این مذاکرات به این مرحله برسد.

حجت الاسلام محمد باقری روز جمعه در سومین همایش دانشجویان بنابی داخل و خارج کشور اظهار کرد: دانشجویان و نخبگان جامعه باید حرف های خود را به مسوولان بگویند و یکی از اهداف این همایش نیز فرهنگ سازی در این زمینه است.
وی با بیان اینکه این همایش ها در شناساندن نخبگان تأثیرات بسزایی دارد، گفت: بزرگترین خروجی و نتایج این همایش ها این است که می توان از نظرات نخبگان جامعه در توسعه و پیشرفت منطقه استفاده کرد.
حجت الاسلام باقری بنابی از بحث های هسته ای، اقتصادی و منطقه ای بعنوان سه چالش مهم و اساسی کشور نام برد و افزود: کشور ما هم اکنون با این سه مشکل اساسی دست و پنجه نرم می کند که مهمترین آن بحث اقتصادی و بحران بیکاری و تولید است.
وی با تقدیر از عملکرد تیم اقتصادی دولت در کنترل تورم خاطر نشان کرد: کار دولت در مهار تورم و ثبات اقتصادی قابل انکار نیست.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی همچنین از تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای کشور نیز تقدیرکرد و گفت: نزدیک به ۱۲ سال مسوولان ما در مذاکره بودند ولی دولت آقای روحانی واقعا پیگیر مسائل مذاکرات هسته ای بود.
وی اظهار کرد: متأسفانه در بحث های سیاسی برخی دنبال این هستند که از رهبر معظم انقلاب هزینه کنند ولی بحث مذاکرات به منافع ملی کشور مربوط است.
باقری بنابی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات اساسی این کشور عوام فریبی است که باید از آن پرهیز کنیم.
وی افزود: کنگره آمریکا در حال بررسی این موضوع است و در کشور ما نیز شورای عالی امنیت ملی آن را بررسی می کند.
بنابی اضافه کرد: ما مصالح کشور را در مجلس رعایت نمی کنیم و برخی از نمایندگان مجلس متأسفانه دنبال رأی آوری خود از طرح چنین موضوعاتی هستند؛ لذا نباید عوام فریبی کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حق را باید در هر حال گفت؛ خاطرنشان کرد: باید خدمات شخصیت های نظام را سبک و سنگین کرد و بالاخره تاریخ نیز در این باره قضاوت خواهد کرد.

IMG_0336 IMG_0308
باقری بنابی با اشاره به اینکه نام امیرکبیر، سیدجمال الدین اسدآبادی، ستارخان، باقرخان و شیخ فضل الله نوری ماندگار شده است، گفت: نقش آقای هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی و دفاع مقدس قابل انکار نیست.
در ابتدای سومین همایش دانشجویان بنابی داخل و خارج کشور رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب با ارائه گزارشی هدف از برگزاری این همایش را تبادل افکار بین دانشجویان نخبه عنوان کرد و گفت: امسال سومین همایش دانشجویان بنابی داخل و خارج کشور با سی امین سالگرد تأسیس واحد بناب مقارن شده است.
دکتر احمد امیری افزود: همایش دانشجویان بنابی با مشارکت شورای همکاری و توسعه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی بناب ترتیب یافته است.
وی اظهار امیدواری کرد: برگزاری این همایش پلی برای ارتباط بین دانشگاه و صنعت باشد.

برچسب ها :